Pudel

Hrdí, skvelí zabávači s množstvom vlasov 

Pudle sa dodávajú v troch variantoch. Existuje štandardný pudel, miniatúrny pudel a toy pudel, ktoré sa líšia iba veľkosťou. Štandardný pudel je najstarší zo všetkých troch typov. Namiesto typickej srsti majú pudlíky dlhú, stále rastúcu srsť, ktorá nelína, a preto boli klasifikované ako hypoalergénne.

iconKrajina pôvodu: Nemecko, Francúzsko
iconKlasifikácia FCI: Skupina 9, Sekcia 2 Pudel č. 172
iconPovaha: Inteligentný, ostražitý, aktívny, verný, inštinktívny, trénovateľný
iconFarby: čierna, biela, krémová, sobolia, čierna a biela, modrá, šedá, strieborná, hnedá, červená, marhuľová
iconHmotnosť: sučka: 18–23 kg, pes: 23–25 kg
iconVýška: Toy pudlík: 24 – 28 cm, Miniatúrny pudlík: 28 – 35 cm, Štandardný pudlík: 45 – 60 cm
iconStredná dĺžka života: od 12 do 15 rokov

Šteniatka pudlíka

Pudl je považovaný za jedno z najinteligentnejších plemien psov. Kvôli svojej vysokej inteligencii pudlíky zvyčajne dobre reagujú na výcvik. Tieto vysokoenergetické psy by mali dostať pred akýmkoľvek tréningom fyzické cvičenie, aby sa plne sústredili na učenie sa nových zručností. Robia pre psov skvelé úlohy a triky, ak sú v tejto oblasti dobre vycvičené. Napriek tomu, že ide o celkom inteligentné plemeno, pudlík môže zápasiť so socializáciou. Socializácia vášho psa v mladom veku s inými psami, zvieratami a ľuďmi môže výrazne zlepšiť správanie vášho pudla v jeho dospelosti. Keďže srsť pudlíkov neustále rastie, vyžadujú si pravidelnú úpravu a manipuláciu. Šteniatka pudlíkov by mali prejsť výcvikom v manipulácii, aby si zvykli na dotyk labiek a strihanie srsti. V závislosti od veľkosti vášho pudla by ste mali podľa toho zvoliť jeho stravu. Pre šteňatá toy a miniatúrneho pudla je najlepšie kŕmiť diétou zameranou špeciálne pre malých psov, ako je Valp Mini. Pre šteniatko štandardného pudla bude Valp skvelou voľbou.

Výživa pudlíka

Pudle môžu byť neuveriteľne citlivé na mnohých rôznych úrovniach, vrátane jedla. Vždy je dôležité vyberať si kvalitnú stravu vyvinutú z prírodných surovín. Pudlíky môžu vykazovať známky potravinovej intolerancie alebo citlivosti, najmä s umelou výživou s lepkom. Prechod na bezlepkovú diétu vyvinutú s ohľadom na citlivý tráviaci systém sa môže ukázať ako prospešný pre celkové zdravie vášho pudla. Optimal Sensitive s ryžou a kuracím mäsom je skvelou voľbou, ak chcete zmeniť stravu vášho psa. Vždy pamätajte na to, aby ste nové krmivo zavádzali postupne a primiešavali nové krmivo do aktuálnej stravy vášho psa. Vždy, keď váš pes prejaví akékoľvek známky potravinovej intolerancie alebo citlivosti aj po prechode na bezlepkovú výživu, je potrebné zaviesť eliminačnú diétu. Mali by ste kŕmiť svojho psa novým zdrojom bielkovín a sacharidov počas 12 týždňov, aby ste zistili, či príznaky ustúpia alebo zmiznú. Digest z radu Husse, formulovaný s jahňacím mäsom a ryžou, je skvelým základom eliminačnej diéty. Pudlíky sú náchylné na dilatáciu žalúdka – volvulus, ku ktorému dochádza, keď krútenie žalúdka spôsobuje nahromadenie nadbytočných plynov alebo je spúšťané takýmto výskytom. Riziko GDV sa zvyšuje pri rýchlom jedení alebo pri zdvihnutí misky vášho psa zo zeme. Použitie misky s pomalým kŕmením, ako je Skal z radu Husse, môže znížiť pravdepodobnosť výskytu GDV.


Odporúčané pre dospelých pudlíkov:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis Pudla

Pudlíci sa dodávajú v troch veľkostných variantoch, ktoré pokrývajú malé a stredné veľkosti plemien psov. Majú dlhé vlasy, ktoré neustále rastú a vypadávajú veľmi zriedka. Pudel sa stal národným psom Francúzska.

Genesis

Hoci pudlík vyhlásilo Francúzsko za svojho národného psa, toto plemeno vzniklo v Nemecku ako lovecké psy na kačice. Vďaka kučeravej srsti, ktorá chráni toto plemeno psa v rôznych poveternostných podmienkach, ako aj jeho vynikajúcej inteligencii, boli pudli roky považovaní za výnimočných psov retrieverov. Vtedy aj charakteristické vzory holenia mali praktické dôvody. Keďže poľovníci potrebovali obratné psy, dokonca aj pri plávaní, holenie nôh, krku a chvosta zaisťovalo plný rozsah pohybu vo vode. Zaoblené chumáče srsti ponechané na bokoch, hrudi a kĺboch slúžili ako ochrana pred chladom na životne dôležitých miestach tela. Svojím originálnym vzhľadom sa pudlík stal zaujímavým spoločníkom pre mnohých šľachticov vo Francúzsku a neskôr v celej Európe. Nekonvenčný vzhľad a vysoká cvičiteľnosť z neho urobili skvelého zabávača, čo viedlo k dlhému spojeniu pudlov s európskym cirkusom.

Vzhľad

Pudlíky sú postavené rovno a majú dobré proporcie. Ich srsť je zložená z jednovrstvových hustých kučier, ktoré sa zhadzujú minimálne. Krátke vlasy by mali tvoriť pevné kučery tesne pri tele. Môžu mať širokú škálu farieb, pokiaľ je celá srsť jednofarebná. Toto plemeno psa má pomerne dlhú a úzku hlavu s jemnou papuľou, tmavými očami oválneho tvaru a ušami, ktoré sa priliehajú k hlave. Pudlíky sú chované v rôznych typoch, ktoré sa vyznačujú dospelou výškou v kohútiku. Veľkosť by mala byť jediným rozdielom medzi štandardnými, miniatúrnymi a toy pudlíkmi.

Správanie

Pudle sú vysoko inteligentné a trénovateľné psy. Sú dosť agilní, energickí, inteligentní a pôvabní. Toto plemeno je veľmi spoločenské a orientované na ľudí a ak pudel považuje výcvik za zábavný a pozitívny, tento pes rýchlo poteší majiteľa. Pudlíky sú atletické a dychtivé, robia z nich úžasného športového psa, učia sa triky a celkovo potešia a zabávajú. Títo psi vynikajú v rôznych psích športoch, ako je agility, stopovanie alebo poslušnosť. Typické pudlíky by mali byť po predstavení rezervované s cudzími ľuďmi, ale časom by sa mali zohriať, ak nový človek nechce ublížiť. Pudlíky nie sú teritoriálne ani obzvlášť agresívne, ale dobre postarané a milované psy tohto plemena prejavia oddanosť a lojalitu - kedykoľvek uvidia svojho majiteľa v nebezpečenstve, môžu sa stať ochrannými. Celkovo sú pudlíci tichí, pokojní a milí.

Požiadavky

Ako vysoko inteligentní a energickí psi potrebujú pudlíky fyzické aj duševné cvičenie, aby zostali v dobrej kondícii a zdraví. Títo psi sa radi zamestnajú a túžia po akejkoľvek forme cvičenia. Obľubujú najmä plávanie, s históriou získavania kačíc z vody. Vychovaní ako poľovní psi sa budú viac než radi hrať aportovať s akýmikoľvek hračkami, palicami alebo loptičkami, pretože je to skvelý spôsob, ako ich fyzicky aj psychicky precvičiť.

Denná starostlivosť

S ich dlhou, neustále rastúcou srsťou pudlíky potrebujú každodenné kefovanie, aby sa zabránilo zmatneniu srsti. Je potrebné dôkladne vyčesať až ku korienkom, inak sa chĺpky môžu pri koreni zamotať a bude potrebné ich oholiť tesne pri pokožke. Okrem pravidelného kefovania Neustále rastúca srsť vyžaduje trimovanie a kúpanie každých 4-6 týždňov. Odhadovaný čas strávený úpravou štandardného pudla je až 10 hodín týždenne.

Perfektné produkty pre pudla:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .