Britská krátkosrstá

Najväčšie plemeno krátkosrstých mačiek

Britská krátkosrstá mačka je najväčšou mačkou krátkosrstého typu. Po druhej svetovej vojne plemeno začalo vymierať. Kríženie s perzskými mačkami nielen posilnilo populáciu týchto mačiek, ale ovplyvnilo aj vzhľad moderných britských krátkosrstých mačiek.

iconKrajina pôvodu: Veľká Británia
iconCharakter: Inteligentný, spoločenský, vyrovnaný, oddaný
iconSrsť: Krátkosrstá
iconFarby: modrá, fialová, krémová, červená, čokoládová, čierna, biela
iconVlastnosti: Hustá plyšová srsť, guľatá hlava a oči
iconPriemerná dĺžka života: od 14 do 20 rokov

Britské krátkosrsté mačiatka

Britské krátkosrsté mačky sú považované za pomerne bezproblémové plemeno - rýchlo si zvykajú na nové situácie, výborne sa im darí v kontakte s deťmi a dobre vychádzajú s inými zvieratami. Sú to tiež celkom inteligentné mačky - britské krátkosrsté mačiatka dokážu zvládnuť množstvo trikov. Mačiatka zvyčajne najlepšie reagujú na tréning pozitívneho posilňovania, takže je lepšie mať po ruke hromadu maškŕt, ktorými svoje mačiatko motivujete a odmeníte. Recept na tuniaka a Kycklingfile môžu byť skvelou odmenou za správne vykonané triky alebo dobré správanie v domácnosti. Pamätajte, že zdravá a dobre vyvážená strava je kľúčovým faktorom zdravého rastu a vývoja vášho mačiatka. Predtým, ako vaše mačiatko dovŕši 1 rok, kŕmte ho špeciálnym krmivom bohatým na všetky potrebné živiny.

Výživa britských krátkosrstých psov

Rovnako ako u iných veľkých plemien domestikovaných mačiek, aj britské krátkosrsté mačky dosahujú plnú zrelosť okolo 3 rokov veku. Dlhší proces dozrievania neznamená, že by mali byť kŕmené potravou pre mačiatka dlhší čas. Kedykoľvek bude mať britská krátkosrstá mačka 1 rok, mali by ste zmeniť stravu na krmivo pre dospelé mačky. Kŕmenie krmivom vyvinutým špeciálne pre vek vašej mačky je dôležitým faktorom pre udržanie vašej mačky v čo najlepšej fyzickej kondícii. Mačky tohto plemena môžu mať problémy s kĺbmi a sú trochu náchylné na obezitu. Strava bohatá na glukosamín podporí stav kĺbov vašej mačky a pridanie l-karnitínu môže zabrániť nadváhe vašej mačky.

Odporúčané pre dospelých britských krátkosrstých psov:

Husse Opus Farm | Bezlepkové granule pre psov s citlivým trávením a alergiami

Opus Farm obsahuje kuracie mäso a zemiaky a je vhodné aj pre psy s citlivým trávením, kožnými problémami a alergiami. Obsahuje suroviny najvyššej kvality. Bez farbív, konzervantov, lepkov a obilnín.
grain_free
Bez obilnín
mono_protein
Jediný zdroj živočíšnych bielkovin
Veľkosť plemena:
Bielkoviny: 38.0% (84% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Husse Opus Lynx | Bezlepkové granule pre dospelé mačky

Opus Lynx je bezobilninový recept inšpirovaný stravou divých rysov, bohatý na bielkoviny a tuky, s nízkym obsahom sacharidov. Granule obsahujú kuracie mäso, zemiaky a hrášok a sú vhodné aj pre mačky s citlivým tráviacim systémom.
grain_free
Bez obilnín
gluten_free
Bez lepku
Bielkoviny: 40.0% (90% živočíšne bielkoviny z celkového obsahu bielkovín)
Obsah tuku: 20.0%
Skontrolovať to

Podrobný popis britskej krátkosrstej

Britská krátkosrstá mačka patrí medzi jedno z najväčších domestikovaných plemien mačiek. Je to objemná vyzerajúca mačka s kožušinou pripomínajúcou plyš alebo zamat.

Pôvod  

Predpokladá sa, že predkovia moderných britských krátkosrstých mačiek prišli do Veľkej Británie s rímskymi légiami. Spočiatku boli chované hlavne ako pracovné mačky na hubenie hlodavcov. Plemeno sa preslávilo na výstave v Crystal Palace v roku 1871. Víťaz výstavy, striebristá britská krátkosrstá mačka, patriaca rozhodcovi Harrisonovi Weirovi, bola vyhlásená za národnú mačku Veľkej Británie. Vtedajší vzhľad britských mačiek sa líšil od dnešného štandardu plemena - mačky boli veľké s veľkými hlavami, okrúhlymi očami a nežnou, ale pôvabnou srsťou. Začiatkom 20. storočia sa dlhosrsté mačky stali trendom a populácia britských krátkosrstých mačiek sa začala zmenšovať. Na záchranu plemena pred vyhynutím boli britské krátkosrsté mačky krížené s perzskými mačkami.

Vzhľad

Dnešný vzhľad britských krátkosrstých mačiek je trochu odlišný od predkov plemena. Moderné britské krátkosrsté mačky sú masívnejšie a objemnejšie. Za väčšiu hlavu, širšie líca a tvar nosa vďačia mačky tohto plemena perzským mačkám, s ktorými boli po druhej svetovej vojne krížené. Britské krátkosrsté mačky majú okrúhle a veľké oči, zvyčajne tmavo oranžové, medené, modré alebo zelené. Britské krátkosrsté mačky sú bežne viditeľné s každým okom inej farby. Britské mačky majú silne stavané telá, krátke, ale objemné nohy, hrubé a nie príliš dlhé chvosty s viditeľne zaoblenými špičkami a malými ušami nasadenými široko od seba na okrúhlych hlavách. Ich slávny modrý kabát britské mačky dostali od mačiek z Chartreux.

Správanie

Britské krátkosrsté mačky sú spoločenské, priateľské a dokážu sa rýchlo pripojiť k ľuďom. Mačky tohto plemena sú veľmi inteligentné a pokojné mačky, ktoré sa radi hrajú s mierou. Napriek ich pokojnej povahe a skvelej odozve na takmer akýkoľvek dotyk (čo z nich robí skvelých spoločníkov pre deti), britské krátkosrsté mačky sa nerady prenášajú. Britské krátkosrsté plemená nemajú príliš v láske lezenie, budú viac než šťastné, že budú leňošiť na zemi alebo na gauči.

Požiadavky

Britské krátkosrsté mačky nie sú najväčšími fanúšikmi lezenia, preto nepotrebujú vysoké mačacie stromy. Počas dňa potrebujú miernu fyzickú aktivitu. Britské krátkosrsté mačky sú pomerne veľké, takže potrebujú, aby ich pelech, pelech alebo škrabadlá boli o niečo väčšie a pevnejšie.

Starostlivosť

Britské krátkosrsté mačky vyžadujú každodenné kefovanie, aby pomohli odstrániť odumretú srsť. Okrem pravidelného kefovania potrebujú iba štandardnú starostlivosť, ako je strihanie nechtov a čistenie uší.

Perfektné produkty pre britskú krátkosrstú srsť:

74,00 €

Husse Opus Ocean 2 kg | Bezlepkové hypoalergénne granule pre aktívne psy s citlivým tráviacim systémom a intoleranciou na potraviny

Bohaté na živočíšne bielkoviny a tuky na podporu aktívneho životného štýlu Vášho psa

18,00 €

Tip

75,00 €

16,50 €

Mal váš maznáčik nejakú špeciálnu potrebu alebo stav netypický pre plemeno?

Urobte si prosím náš krátky kvíz a zistite, čo navrhujeme pre vášho domáceho maznáčika.

Husse šťastné domáce zvieratká!

 

Lola

Lola má teraz 4 a pol roka a sme veľmi radi, že sme objavili Husse, keď bola ešte mladé šteňa. Po vyskúšaní niekoľkých iných prémiových značiek trpela na problémy so žalúdkom, ale keď prešla na Husse, všetky príznaky zmizli.

Marely

Marely je Austrálsky ovčiak, ktorý mal od malička problémy s trávením, zle reagoval hlavne na kuracie mäso. Na odporúčanie veterinára sme skúsili Husse, najprv sme ich kontaktovali, výborný prístup už od začiatku - poradili, navrhli a dokonca nám dali zľavu ako štartovací balíček :-) a samozrejme priviezli až domov každú zásielku. Odvtedy sme už len u nich, Marley má teraz 3 roky a má skvelé trávenie, za čo som veľmi rád.  Ďakujem Husse!

Oceňuje nás

Pridajte sa k našej svorke!

Pracujte toľko hodín, koľko chcete, zarábajte si požadovaný príjem, pracujte vo svojej vlastnej oblasti.

Pracujte s nami

Husse - švédske krmivo pre psov, mačky a kone

Husse je švédsky výrobca krmiva pre psov, mačky a kone s viac ako 30-ročnými skúsenosťami na trhu. Hlavným cieľom Husse je podporovať zdravý životný štýl zvierat. Všetky krmivá, maškrty a doplnky Husse sú vyrobené len z tých najkvalitnejších, starostlivo vybraných surovín. Všetky produkty sú vyrábané podľa tradičných škandinávskych receptúr a výrobné linky sú pod neustálou veterinárnou kontrolou. Okrem kvality produktov Husse to znamená aj kvalitu služieb. Distribútori Husse sú dôkladne vyškolení vo výžive zvierat a radi vám pomôžu s výberom správnej stravy pre vášho psa, mačku alebo koňa. Produkty Husse nie sú dostupné v klasickej predajnej sieti – dodávame ich priamo z výroby k zákazníkovi, takže môžeme ponúknuť produkty najvyššej kvality za konkurenčné ceny. Jedlo Husse je možné vždy objednať s doručením od domu k domu.

Všetko potrebné pre vášho miláčika na jednom mieste

V ponuke Husse nájdete všetko, čo môže váš miláčik potrebovať. Naše suché krmivo pre psov a mačky je skvelým základom ich stravy - suché krmivo je správne vyvážené krmivo prispôsobené potrebám psov a mačiek rôznych veľkostí a v rôznych fázach života, teda šteniatka a mačiatka, dospelých a seniorov psov a mačiek . Máte psa alebo mačku so špeciálnymi výživovými potrebami? Postarali sme sa o špeciálne potreby zvierat s citlivým tráviacim systémom a potravinovými alergiami, po sterilizácii či kastrácii a domácich miláčikov so sklonom k nadváhe. Hľadáte hračky pre psov a mačky? Hračky Husse sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, sú odolné a poskytnú vášmu miláčikovi hodiny zábavy. Zdravú a prirodzenú stravu vášho psa, mačky či koňa môžete spestriť chutnými pochúťkami. Pamlsky pre psov, mačky a kone sú chutným doplnkom ich jedálnička a skvelou odmenou pri tréningu a tréningu. Potrebujete produkty na starostlivosť o vášho domáceho maznáčika? Zaobstarajte si šampóny, ošetrujúcu kozmetiku, oleje a mlieka, s ktorými sa postaráte o krásny a zdravý vzhľad vášho psa, mačky či koňa .