Husse Fibre Mash 1.5 kg | Ľahko stráviteľné krmivo s vysokým obsahom energie pre kone po intenzívnej práci

50192c
Doplnkové krmivo pre kone, ideálne ľahko stráviteľné krmivo po intenzívnej práci ako alternatíva klasických otrubových kaší. Neobsahuje sóju, farbivá ani žiadne umelé arómy.

10,00 €

(6,67 €* / 1 Kilogram)
Veľkosť balenia
Množstvo
dostupnosť
Na sklade Dostupné, dodacia lehota: 1-2 dni
energy_plus
Vysoká potreba energie - Vysoký obsah ľahko stráviteľného škrobu
optimal_hydration
Podpora hydratácie - Optimálna hydratácia a regenerácia

Neprekonateľné pre vyberavých

Fibre Mash je inovatívna, rýchlo namáčateľná, nutrične vyvážená kaša a je ideálna, keď je problém s hydratáciou alebo keď je potrebné kŕmiť šťavnaté/mokré krmivo. Bohatá na kalórie a esenciálne aminokyseliny, pomáha pri zvyšovaní hmotnosti. Lněný olej prispieva k lesklej srsti, zatiaľ čo stonky lucerny pomáhajú maximalizovať efektivitu trávenia.

Fibre Mash sa líši od tradičných kaší

Tradične boli kaše vyrobené z pšeničných otrúb a kŕmili sa nepravidelne, často len raz týždenne. Chybne sa verilo, že to pomáha predchádzať tráviacim ťažkostiam. V skutočnosti môže laxatívny účinok otrubových kaší byť výsledkom miernych tráviacich ťažkostí, spôsobených náhlym zmenou v strave.

Podobne, dlhodobá predstava, že otrubové kaše pomáhajú zahriať koňa, nie je pravdivá; oveľa viac telesného tepla bude generované fermentáciou krmiva v zadnej časti čreva. Problém s kŕmením len otrúb je ešte zvýraznený tým, že otruby sú veľmi nízke na vápnik a esenciálne aminokyseliny ako je lyzín.

Dnes už výživári zriedka odporúčajú kŕmenie otrubovými kašami, takže alternatívou je Fibre Mash, ktorý bol formulovaný na podporu tráviaceho systému a poskytnutie vášmu koňovi optimálnych úrovní všetkých nevyhnutných vitamínov a minerálov. Pri dennom kŕmení pomôže udržať Vášho koňa vo výbornej kondícii.

Ideálne počas zimy a pre kone s problémami žuvania

V zime sa strava našich koní stáva oveľa suchšou; konzervované krmivá (napr. seno/siláž) obsahujú podstatne menej vody v porovnaní so čerstvou trávou. To spolu s faktom, že naše kone môžu piť až o 12% menej vody počas chladných dní, môže prispieť k problémom vrátane zníženého výkonu, zvýšeného rizika tráviacich ťažkostí a zníženej chuti do jedla.

Namáčaná kaša pomôže vrátiť vodu späť do stravy vášho koňa a navyše bolo preukázané, že pomáha zlepšovať celkový príjem vody v porovnaní s kŕmením suchým koncentrovaným krmivom. To sa stáva veľmi dôležité, ak musí byť váš kôň obmedzený na stajňu, možno v hrozných poveternostných podmienkach.

Fibre Mash je tiež požehnaním pre kone, ktoré majú problémy s prehĺtaním alebo žuvaním, vrátane veteránov s dentálnymi problémami alebo koní náchylných na dusenie. Je ideálny na zamaskovanie nechutných liekov alebo práškových doplnkov.

Pamätajte, nikdy nepoužívajte vodu teplejšiu ako vlažnú, inak zničíte všetky tie prospešné vitamíny vo Fibre Mash.

Nutričné informácie

Nutričné prídavné látky/kg: 3a672a Vitamín A 10150 IU, 3a671 Vitamín D3 2000 IU, 3a700 Vitamín E (všetky-rac-alfa-tokoferolacetát) 110 mg, 3a880 Biotín 1016 µg, 3a890 Cholínchlorid 366 mg.

Stopové prvky/kg: 3b103 Železo (Síran železnatý monohydrát) 70 mg, 3b202 Jód (Bezvodý jodičnan vápenatý) 1.3 mg, 3b405 Meď (Pentahydrát síranu meďnatého) 16 mg, 3b503 Mangán (Monohydrát síranu mangánatého) 77 mg, 3b605 Zinok (Monohydrát síranu zinočnatého) 46 mg, 3b801 Selén (Seleničitan sodný) 0.3 mg.

Technologické prídavné látky/kg: E 310 Propylgallát 2.08 mg.

kukuričné vločky, jačmenné vločky, hrachové vločky, pelety z lucerny, repná melasa, jablkový marc, mrkvové vločky, lněný olej, stonky lucerny, horčík, zmes bylín (bazalka, listy mäty, majoránka, tymián), senovka grécka.

Tiež sa vám môže páčiť

Husse Fibre Energi 20 kg | Krmivo pre súťažné kone bohaté na čierny ovos

Vysoký obsah vitamínu E pre podporu regenerácie

25,00 €

Vyvážená strava a vysoko kvalitné prísady

Recenzie

5
Zatiaľ žiadne recenzie
100%
0%
0%
0%
0%

Svetovo uznávaná kvalita, lokálna starostlivosťŠvédska kvalita pre vašich miláčikov

1987

Od roku 1987 Husse ponúka bezplatné doručenie kvalitných produktov pre psov a mačky do celej Európy.

50+

Produkty Husse sú dostupné vo viac ako 50 krajinách po celom svete.

1000+

Viac ako 1000 franšízantov poskytuje poradenstvo a dodáva produkty až k vašim dverám.

Výživové poradenstvo a osobný
dovoz domov zadarmo!

Nie ste si istí, čo potrebujete?

Nájdite perfektné jedlo pre vášho domáceho maznáčika alebo si nechajte poradiť od miestneho dodávateľa.